درآمد ۸۰ ميلياردي ايران از جام جهاني

فدراسيون جهاني فوتبال دير يا زود پاداش هنگفتي كه تيم ملي ايران به واسطه حضور در جام جهاني به دست آورده، پرداخت مي‌كند اما هنوز مشخص نيست چه برنامه‌اي براي استفاده از اين پول وجود دارد.
به گزارش ايسنا، حضور درخشان تيم ملي فوتبال ايران در جام جهاني ۲۰۱۸ روسيه علاوه بر كسب اعتبار و جايگاه براي فوتبال ايران، درآمد بسيار خوبي هم به دنبال داشته و فيفا به خاطر حضور تيم ملي در دور گروهي ۸ ميليون دلار به عنوان پاداش به تيم ملي پرداخت مي‌كند كه با احتساب هر دلار به قيمت ۸۳۵۰ تومان، فدراسيون فوتبال مبلغي در حدود ۶۷ ميليارد تومان به فدراسيون فوتبال پرداخت مي‌شود.
در كنار اين مبلغ، فيفا ۱.۵ ميليون دلار هم بابت آماده سازي تيم‌ها براي جام جهاني در نظر گرفته كه به گفته مسئولان فدراسيون بخشي از اين مبلغ صرف هزينه كمپ، هتل و آماده‌سازي تيم ملي شده و فيفا اين هزينه ها را از پاداش ايران كم مي‌كند.
در مجموع فدراسيون فوتبال ۹.۵ ميليون دلار به خاطر حضور در جام جهاني به دست آورده كه معادل ۸۰ ميليارد تومان مي‌شود.
اين مبلغ فراتر از بودجه فدراسيون فوتبال در يك سال است و مهدي تاج و همكارانش علاوه بر اختصاص دادن مبلغي به آماده سازي تيم ملي براي جام ملت‌ها و جام جهاني، مي‌توانند پروژه‌هاي نيمه كاره خود را هم پيگيري كنند و حداقل كمپ تيم ملي را به امكانات روز دنيا مجهز كنند.
البته هنوز مشخص نيست اين پول چه زماني به دست فدراسيون مي‌رسد چرا كه به خاطر تحريم‌هاي بانكي آمريكا فيفا با محدوديت‌هاي زيادي براي دادن اين پول به ايران مواجه است اما نكته اميدوار كننده اين است كه با توجه به پرداخت دلاري اين مبلغ، چيزي از ارزش آن در آينده دور هم كاسته نمي‌شود.

منبع : تابناكموضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: درآمد ۸۰ ميلياردي ايران از جام جهاني،
[ ۱۹ تير ۱۳۹۷ ] [ ۰۹:۳۷:۳۷ ] [ مصطفي سليمانيان ]
[ نظرات (0) ]
ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :
[ ]