بازگشت فغاني و رفقا

عليرضا فغاني و تيم داوري موفق كشورمان در جام جهاني 2018 روسيه با استقبال مسئولين وزارت ورزش و فدراسيون فوتبال، وارد فرودگاه امام خميني شدند.
به گزارش "ورزش سه"، تيم داوري كشورمان متشكل از عليرضا فغاني، محمد منصوري و رضا سخندان ديشب با استقبال مسئولان وزارت ورزش و فدراسيون فوتبال وارد فرودگاه امام خميني شدند. فغاني و همكارانش در رقابت هاي جام جهاني 2018 روسيه در 4 ديدار آلمان – مكزيك، برزيل – صربستان، فرانسه – آرژانتين، انگليس – بلژيك به ميدان رفته و عملكرد خوبي از خود برجاي گذاشتند. فغاني در بازي فرانسه – اروگوئه نيز به عنوان داور چهارم به كار گرفته شد.

در نهايت فيفا در فهرست نهايي خود براي انتخاب برترين داوران، فغاني را در صدر جدول رده بندي قرار داد تا جام جهاني به بهترين شكل براي او و رفقايش به پايان برسد. هرچند حضور در بازي فينال و قضاوت ديدار فرانسه و كرواسي مي توانست حسن ختام هيجان انگيزي براي تيم موفق داوري كشورمان باشد.

فغاني و همكارانش ديشب با استقبال محمدرضا ساكت و مازيار ناظمي وارد فرودگاه امام خميني شدند.

منبع : ورزش 3موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: بازگشت فغاني و رفقا،

ادامه مطلب
[ ۲۶ تير ۱۳۹۷ ] [ ۱۰:۰۶:۰۰ ] [ مصطفي سليمانيان ]
[ نظرات (0) ]

اولتيماتوم 10 روزه كي‌روش به پايان رسيد

به روزهاي پاياني شبه ضرب‌العجل سرمربي تيم ملي رسيده ايم و هنوز دو شرط مهم از شروط كارلوس كي روش عملي نشده است. شروطي كه اتفاقا مربوط به مبلغ و مدت زمان قرارداد او نيست.

به گزارش "ورزش سه"، حدودا هفت روز پيش سرمربي تيم ملي بدون توافق با مسئولان فدراسيون فوتبال، ايران را به مقصد پرتغال ترك كرد. خروجي كه با توجه به عدم تعيين تكليف او و تيم ملي، نگران كننده به نظر مي رسيد. سرمربي تيم ملي در آخرين مصاحبه اي كه پيش از ترك ايران داشت به نكاتي اشاره كرد كه اين روزها مي توان آنها را مهمترين خواسته هاي كي روش براي تمديد قرارداد با ايران دانست.

مرد پرتغالي فوتبال ايران براي رسيدگي به خواسته هاي خود و در نهايت آغاز برنامه هاي تيم ملي مهلتي تا 10 روز تعيين كرد تا درباره خواسته هاي او تصميم گيري شود كه به معناي قطع يا ادامه همكاري خواهد بود تا در صورت دوباره نشستن او روي نيمكت تيم ملي، زمان آماده سازي اين تيم براي حضور موفق در جام ملت ها بيش از اين از دست نرود.

اما شروطي كه كي روش براي ادامه همكاري با تيم ملي داشت چه بود و آيا در اين باره اتفاق مثبتي افتاده است يا خير؟ كه در اين باره مي توان گفت خير، از دو خواسته سرمربي تيم ملي كه در زمان خروج از ايران مطرح شد هنوز هيچ يك از آنها پاسخ مثبتي در پي نداشته است و يا اگر هم داشته تاكنون رسانه اي نشده تا به قطعي شدن آنها خللي وارد نشود.

با توجه به حرف و حديث هايي كه درباره مدت زمان حضور كي روش در ايران مطرح شده است به نظر مي رسد اينكه او تا چه زماني روي نيمكت تيم ملي خواهد نشست مهمترين چالش او و فدراسيون فوتبال باشد اما مهم ترين چالش هاي كي روش و شروط عمل نشده او اصلا به اين موضوع برنمي گردد.

در هر مذاكره اي، دو بند مدت زمان و مبلغ قرارداد را مي توان مهم ترين نكات آن دانست و طبيعتا توافق با كي روش و ادامه همكاري او نيز از اين قاعده مستثني نيست اما پيش از خروج سرمربي تيم ملي از ايران هر آن چيزي كه به مدت زمان حضور او و مبلغي كه بايد براي ادامه همكاري تعهد شود، برمي گشت حل شد و با توجه به اخبار رسيده؛ فدراسيون فوتبال و كي روش با توجه به قرار و مدارهايي كه با يكديگر گذاشتند و مذاكراتي كه به انجام رساندند چالشي به نام مدت زمان و مبلغ در راه ادامه همكاري نخواهند داشت.

با اين حساب دو شرط ديگر كي روش در راه ادامه همكاري او چالش برانگيز شده است. خواسته هايي كه البته هيچگاه تلويحا به عنوان شرط و شروط عنوان نشد اما در آخرين مصاحبه او قبل از خروج از ايران در خلال صحبت هايش مطرح شد و كاملا هم مشخص بود كه براي وي اهميت زيادي دارند. اول، تامين منابع مالي براي برگزاري اردوهاي تيم ملي و بازي هاي تداركاتي و دوم، به جريان افتادن پرونده معافيت 7 بازيكن تيم ملي.

درباره موضوع معافيت 7 بازيكن ملي پوش، سرمربي تيم ملي پيش از خروج از ايران گفت: بعد از صعود به جام جهاني در خرداد 96 به من قول دادند كه مشكل سربازي بازيكناني كه در تيم ملي سرباز هستند حل مي شود ولي تا اين لحظه هيچ كس نمي داند كه اين مشكل حل خواهد شد يا خير. اگر فكر مي كنيد من آمادگي مربيگري تيمي را دارم كه يك ماه قبل از جام ملت ها دوباره بخواهد آن اتفاقي كه در جام ملت هاي قبلي بيفتد و چهار يا پنج بازيكن مجبور به رفتن به سربازي شوند، من مربي مناسبي نخواهم بود.

مهمترين اتفاقي كه در اين باره تاكنون افتاد درخواست وزير ورزش از سازمان نظام وظيفه عمومي بود كه طي آن سلطاني فر از مسئولان مربوطه خواسته بود تا با قرار معافيت 7 بازيكن تيم ملي موافقت شود اما امروز رئيس اداره نيروي انساني نظام وظيفه عمومي پاسخي به خواسته وزير داد كه تا حدي آب پاكي را روي دست او ريخته باشد. سردار كمالي در اين باره گفت تنها براي قهرماني جهان مي توان درخواست معافيت كرد و به اين ترتيب خواسته وزير براي اين اتفاق كاملا غيرقانوني است.

با اين حساب هنوز به اين خواسته كي روش (كه به آن كاملا رو و رسانه اي پرداخته شد) جواب مثبتي داده نشده است. البته با توجه به قرار و مدارهاي نانوشته اي كه در اصول مديريتي بالا وجود دارد زماني كه شخص مهمي همچون وزير ورزش دست به قلم مي شود و خواسته خود را كاملا صريح و رك و البته رسانه اي بيان مي كند مشخص است نسبت به انجام شدن آن اطميناني دارد. به اين ترتيب هرچند سردار كمالي امروز مسئولان ورزش را از انجام اين خواسته وزير (كي روش) نااميد كرد اما مي توان با توجه به آنچه در بالا عنوان شد هنوز مي توان اميدوار بود تا 7 بازيكن تيم ملي به كارت معافيت از خدمت سربازي دست پيدا كنند.
اما آخرين خواسته اي كه هنوز درباره آن خبري در دست نيست تامين منابع مالي براي برگزاري بي دردسر اردوهاي تداركاتي و بازي هاي دوستانه مورد نظر سرمربي تيم ملي است. كي روش پيش از اين نيز در اين باره نيز گفت: احتياج به حمايت مالي پيشاپيش داريم تا بتوانيم مذاكرات لازم براي اردوها و بازيهاي دوستانه را انجام دهيم. خيلي ها ما را به تمسخر كشيدند، خيلي ها من را مورد تمسخر قرار دادند، خيلي ها آقاي تاج را به سخره كشيدند، خيلي ها بازيكنان را مورد تمسخر قرار دادند و بسياري ما را وقتي مقابل توگو و سيرالئون بازي كرديم، تحقير كردند. درست است؟ الان زماني است كه شما اول حمايتهاي مالي لازم را نشان دهيد تا بتوانيم با تيم هاي بزرگ مذاكرات مان را انجام دهيم و خواهيد ديد با حمايتهاي مالي لازم ما با تيم هاي به مراتب بهتري بازي خواهيم كرد.

با توجه به حساسيت سرمربي تيم ملي به انجام بازي هاي تداركاتي و برپايي اردوها، اين خواسته كي روش را مي توان مهمترين شرط دانست. خواسته اي كه احتمالا به مانند هشت سال اخير همچنان مهم ترين چالش بين كي روش و مسئولان ورزش كشور باشد. البته درصد كمي نيز مي توان اميدوار بود كه مسئولان فدراسيون به صورت چراغ خاموش به دنبال حل اين خواسته هستند هرچند هنوز در اين باره چيزي مطرح نشده و اتفاقا سكوت يك پارچه اي در پي گرفته شده است.

هر آنچه كه هست مسئولان فدراسيون فوتبال در روزهاي پاياني شبه ضرب العجل سرمربي تيم ملي حضور دارند اما در اين باره هنوز عنوان نكرده اند به چه جمع بندي رسيده اند. اينكه آيا به مانند سال هاي اخير هر آنچه پيش آيد خوش آيد!؟ يا خير، اين بار بازي ها و اردوهاي برنامه ريزي شده اي براي موفقيت در جام ملت ها پيش بيني شده است. در طرف ديگر با توجه به اخلاقي كه از كي روش سراغ داريم او در روزهاي پاياني مورد نظر خود آخرين حرف هايش را به زبان خواهد آورد و البته در اين باره مردم را شاهد خواهد گرفت و به آنها خواهد گفت اگر پس از جام ملت ها خوشحال نشدند او مقصر نخواهد بود.

منبع : ورزش 3موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: اولتيماتوم 10 روزه كي‌روش به پايان رسيد،

ادامه مطلب
[ ۲۳ تير ۱۳۹۷ ] [ ۰۷:۵۰:۲۹ ] [ مصطفي سليمانيان ]
[ نظرات (0) ]

درآمد ۸۰ ميلياردي ايران از جام جهاني

فدراسيون جهاني فوتبال دير يا زود پاداش هنگفتي كه تيم ملي ايران به واسطه حضور در جام جهاني به دست آورده، پرداخت مي‌كند اما هنوز مشخص نيست چه برنامه‌اي براي استفاده از اين پول وجود دارد.
به گزارش ايسنا، حضور درخشان تيم ملي فوتبال ايران در جام جهاني ۲۰۱۸ روسيه علاوه بر كسب اعتبار و جايگاه براي فوتبال ايران، درآمد بسيار خوبي هم به دنبال داشته و فيفا به خاطر حضور تيم ملي در دور گروهي ۸ ميليون دلار به عنوان پاداش به تيم ملي پرداخت مي‌كند كه با احتساب هر دلار به قيمت ۸۳۵۰ تومان، فدراسيون فوتبال مبلغي در حدود ۶۷ ميليارد تومان به فدراسيون فوتبال پرداخت مي‌شود.
در كنار اين مبلغ، فيفا ۱.۵ ميليون دلار هم بابت آماده سازي تيم‌ها براي جام جهاني در نظر گرفته كه به گفته مسئولان فدراسيون بخشي از اين مبلغ صرف هزينه كمپ، هتل و آماده‌سازي تيم ملي شده و فيفا اين هزينه ها را از پاداش ايران كم مي‌كند.
در مجموع فدراسيون فوتبال ۹.۵ ميليون دلار به خاطر حضور در جام جهاني به دست آورده كه معادل ۸۰ ميليارد تومان مي‌شود.
اين مبلغ فراتر از بودجه فدراسيون فوتبال در يك سال است و مهدي تاج و همكارانش علاوه بر اختصاص دادن مبلغي به آماده سازي تيم ملي براي جام ملت‌ها و جام جهاني، مي‌توانند پروژه‌هاي نيمه كاره خود را هم پيگيري كنند و حداقل كمپ تيم ملي را به امكانات روز دنيا مجهز كنند.
البته هنوز مشخص نيست اين پول چه زماني به دست فدراسيون مي‌رسد چرا كه به خاطر تحريم‌هاي بانكي آمريكا فيفا با محدوديت‌هاي زيادي براي دادن اين پول به ايران مواجه است اما نكته اميدوار كننده اين است كه با توجه به پرداخت دلاري اين مبلغ، چيزي از ارزش آن در آينده دور هم كاسته نمي‌شود.

منبع : تابناكموضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: درآمد ۸۰ ميلياردي ايران از جام جهاني،

ادامه مطلب
[ ۱۹ تير ۱۳۹۷ ] [ ۰۹:۳۷:۳۷ ] [ مصطفي سليمانيان ]
[ نظرات (0) ]

رتبه ايران در رنكينگ بعدي فيفا چند است؟

رنكينگ بعدي فيفا حدود دوازده روز ديگر اعلام مي شود و تيم ها منتظر تعيين جايگاه هاي آينده خود هستند.

به گزارش "ورزش سه"، رقابت هاي جام جهاني 2018 روسيه روزهاي آخر خود را سپري مي كند و تا ساعاتي ديگر تركيب تيم هاي حاضر در مرحله نيمه نهايي به صورت كامل مشخص مي شود.

در طول برگزاري اين رقابت ها، سي و دو تيم شركت كننده بهترين فرصت را داشتند كه با توجه به ضريب بالايي كه ديدارهاي جام جهاني دارد، امتياز و شرايط خود را در جدول رده بندي فيفا بهبود ببخشند. آخرين رنكينگ فيفا در تاريخ هفتم ژوئن اعلام شد و حدود يك هفته بعد از آن، رقابت هاي جام جهاني آغاز شد.

حالا در فاصله دوازده روز تا اعلام رسمي رنكينگ ماهانه بعدي از سوي فدراسيون جهاني فوتبال، بررسي احتمالات و رتبه هاي بعدي تيم ها، جالب توجه است.
 
در راس همه تيم ها، به تيم ملي ايران مي پردازيم. ايران امسال توانست با كسب 4 امتياز، بهترين نتيجه تاريخ خود در جام هاي جهاني را به دست آورد و كارلوس كي روش در انتظار يك صعود جالب توجه براي تيمش در رنكينگ فيفا خواهد بود. ديدار دوستانه با ليتواني و سه بازي مرحله گروهي جام جهاني، ديدارهايي بود كه تيم ملي ايران در اين ماه انجام داده است. با توجه به احتمالاتي كه وجود دارد و سيستمي كه فيفا براي امتيازدهي تعيين كرده، ايران از پيروزي تداركاتي برابر ليتواني 204 امتياز مي گيرد. تيم كي روش از باخت خفيف مقابل اسپانيا امتيازي كسب نمي كند، اما حاصل كار ايران در برابر پرتغال يك تساوي بود كه 721 امتياز به ارمغان آورده و پيروزي ارزشمند برابر مراكش 1622 امتياز براي تيم ايران داشته است. مجموع اين امتيازات و اضافه شدن آن طبق سيستم موجود به امتيازات قبلي، مجموع امتياز تيم ملي ايران در رنكينگ بعدي فيفا را به 802 مي رساند؛ امتيازي كه در ماه اخير براي ايران 708 بوده است.

سبقت از ايسلند، آمريكا و ديگران :

اما براي محاسبه اينكه اين نتايج تا چه حدي ايران را در رده بندي فيفا بالا مي برد، بايد نگاهي به تغييرات تيم هاي بالاتر و پايين تر از ايران بياندازيم. در بين تيم هاي بالاتر از ايران، بهترين تيمي كه در ماه بعدي از ايران جا مي ماند، ايسلند است. وايكينگ ها كه اولين حضور تاريخ خود در جام جهاني را تجربه كردند و اولين امتيازشان را هم از آرژانتين گرفتند، در رده بندي ماه بعد افتي 115 امتيازي خواهند داشت و با 783 امتياز، پايين تر از ايران مي ايستند. ايسلند در ماه قبل رتبه 22 رده بندي قرار داشت.
پس از ايسلند، تيم هاي آمريكا (25)، اتريش  (26)، اسلواكي (28)، ايرلند شمالي (29)، روماني (30)، جمهوري ايرلند (31)، ونزوئلا (33)، اوكراين (35) و استراليا (36) تيم هايي هستند كه احتمالا در روند صعودي يوزهاي ايراني، از تيم ملي ايران جا خواهند ماند. بدين ترتيب ايران مي تواند تا رتبه بيست و هفتم فيفا در رده بندي آينده صعود كند.

نيجريه و ژاپن نمي رسند، روسيه شايد!

اين صعود به شرطي باقي خواهد ماند كه تيم هاي پايين تر از ايران نتوانند بيش از اين تيم پيشرفت كنند و رتبه 27 شاگردان كي روش را به خطر بياندازند. نكته مثبت براي ايران اين است كه به خاطر برگزاري رقابت هاي جام جهاني، ساير تيم هاي دنيا بازي خاصي انجام نداده اند كه باعث پيشرفت چشمگيرشان شود. تيم هاي 38 تا 50 رنكينگ فيفا هيچ كدام چنين صعودي نداشته اند و در بين تيم هاي پايين تر از رتبه پنجاهم نيز پاناما، كره جنوبي، ژاپن، عربستان و روسيه به واسطه حضور در جام جهاني اين شانس را داشته اند كه البته امتياز هيچ يك از آنها نيز به 802 نخواهد رسيد. البته امتياز روس ها تا به اينجا 716 است و ممكن است در صورت صعود به نيمه نهايي جام جهاني، آنها فرصت رسيدن به ايران را داشته باشند.

بازگشت ايران به صدر آسيا : 

از اعداد و ارقام فوق مشخص است ايران در رنكينگ بعدي فيفا رتبه اول آسيا را از استراليا پس خواهد گرفت و حتي عملكرد فوق العاده ژاپن و برتري خيره كننده كره مقابل آلمان هم باعث رسيدن آنها به ايران نمي شود. تنها نكته اين خواهد بود كه ژاپن جاي كره را در رده سومي آسيا خواهد گرفت.

پايان سلطه مانشافت :

در بين برترين تيم هاي جهان هم مهم ترين اتفاق، از دست رفتن صدر جدول رده بندي براي آلمان است. ژرمن ها كه يكي از تلخ ترين جام هاي جهاني را سپري كردند، با افت نزديك به 300 امتياز روبرو مي شوند و جاي خود را به ساير رقبا خواهند داد.

در شرايطي كه نتايج تا پايان مرحله گروهي براي اكثر تيم هاي برتر رده بندي محاسبه شده، امتيازات آنها بدين شرح است:برزيل (1627)، بلژيك (1468)، كرواسي (1331)، فرانسه (1314)، آلمان (1271)، سوئيس (1252)، اروگوئه (1249)، انگليس (1237)، اسپانيا (1232)، پرتغال (1208)
 
اين 10 تيم احتمالا برترين هاي رنكينگ بعدي فيفا خواهند بود. البته با توجه به صعود بلژيك و فرانسه به نيمه نهايي احتمالا دو تيم در رده بندي اول خواهند بود. همچنين انگليس و كرواسي هم اگر در بازي هاي يك چهارم خود به پيروزي برسند، پتانسيل رسيدن به جمع 4 تيم برتر را دارند. مي توان گفت صعود اروگوئه به يك چهارم هم در حدي بوده كه از لحاظ امتيازي اين تيم را بالاتر از آلمان قرار دهد و با اين حساب بايد مانشافت را در حدود رتبه ششم رنكينگ بعدي ديد.

 

منبع : ورزش 3موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: رتبه ايران در رنكينگ بعدي فيفا چند است؟،

ادامه مطلب
[ ۱۷ تير ۱۳۹۷ ] [ ۰۸:۱۰:۳۷ ] [ مصطفي سليمانيان ]
[ نظرات (0) ]

هري كين: انگليس در اين ديدار رشد كرد

هري كين، كاپيتان انگليس، پس از پيروزي مقابل كلمبيا در ضربات پنالتي، اعلام كرد كه تيمش در طول اين ديدار پيشرفت كرد و به تيم بهتري تبديل شد.

به گزارش ورزش سه كين تنها گل انگليس در وقت هاي قانوني و اضافي اين ديدار را از روي نقطه پنالتي به ثمر رساند تا بازي با تساوي 1-1 به پايان برسد.
در ضربات پنالتي، ابتدا اين كلمبيا بود كه پيش افتاد اما در نهايت سه شيرها با درخشش جوردن پيكفورد به پيروزي رسيدند.

كين به خبرنگاران گفت:" ما خيلي در مورد اينكه يك تيم بي تجربه هستيم، صحبت كرديم اما ما امشب در اين زمين، رشد كرديم. احساسات متناقضي داشتيم؛ فراز و فرودها؛ حتي در ضربات پنالتي. بچه ها فوق العاده بودند.
ضربات پنالتي خيلي به ذهنيت بستگي دارد و واضح است كه مي دانيم انگليس در گذشته خيلي در اين ضربات فوق العاده كار نكرد. بنابراين خيلي خوب است كه اين بار نتيجه به سود ما شد و اين باور زيادي به ما مي دهد تا رو به جلو برويم. البته هنوز راهي زيادي در پيش است.

منبع : ورزش 3موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: هري كين: انگليس در اين ديدار رشد كرد،

ادامه مطلب
[ ۱۳ تير ۱۳۹۷ ] [ ۰۸:۳۱:۲۴ ] [ مصطفي سليمانيان ]
[ نظرات (0) ]

كرواسي با غلبه بر دانمارك حريف روسيه شد

به گزارش خبرگزاري فارس، تيم‌هاي ملي كرواسي و دانمارك در يك هشتم نهايي جام جهاني 2018 روسيه از ساعت 22 و 30 دقيقه به وقت تهران در ورزشگاه نيژني‌ نوگورود به مصاف هم رفتند و پس از 120 دقيقه تلاش به تساوي يك بر يك رسيدند. در ضربات پنالتي كرواسي با نتيجه 3 بر 2 به پيروزي رسيد و حريف روسيه در يك چهارم نهايي شد.
گل‌ها: يورگنسن (1) براي دانمارك - مانژوكيچ (4) براي كرواسي
داور: نستور پيتانا (آرژانتين)
اخطار: يورگنسن (115) براي دانمارك
اخراج: -
تركيب تيم ملي كرواسي:
سوباشيچ، ورساليكو، لوورن، ويدا، استرينيچ (پيواريچ - 81 )، راكيتيچ، بروزويچ ( كواچيچ - 71 )، مودريچ، ربيچ، پريشيچ ( كراماريچ - 97) و مانژوكيچ (بادل - 108 )
تركيب تيم ملي دانمارك:
اشمايكل، يورگنسن، كريستينسن (شون - 46)، كيائر، نودسن، دلاني (كروندلي - 98)، اريكسن، دالسگارد، بريتويت (سيستو - 106 )، پولسن و كورنليوس (يورگنسن - 66)

شرح نيمه اول:

بازي برخلاف ديدار اسپانيا و روسيه طوفاني آغاز شد و دانمارك خيلي زود روي اشتباه سوباشيچ توسط يورگنسن به گل رسيد. پس از آن كرواسي حملات خود را پي گرفت و آنها هم خيلي زود روي اشتباه خط دفاع دانمارك توسط مانژوكيچ به گل تساوي رسيدند.
پس از تساوي بازي آرام دنبال شد و هر 2 تيم موقعيت‌هاي نه چندان خطرناكي روي دروازه‌ها ايجاد كردند. 
در دقيقه 39 ضربه‌آزادي براي كرواسي گرفته شد كه مودريچ آن را ارسال كرد و ضربه سر لوورن به شكلي خطرناك از كنار دروازه به بيرون رفت.
دانمارك هم با ضربه زيباي اريكسن موقعيت خوبي ساخت كه تيرك دروازه مانع گلزني اين تيم شد. 
در ثانيه‌هاي پاياني نيمه اول هم اشمايكل توپ راكيتيچ را به خوبي مهار كرد تا بازي با تساوي يك بر يك به پايان برسد.

شرح نيمه دوم:

در نيمه دوم دانماركي‌ها بهتر از كرواسي كار كردند و حملات بيشتري روي دروازه ايجاد كردند. برخي از موقعيت‌هاي مهم آنها توسط مدافعين دفع شد و تعدادي از آنها را سوباشيچ مهار كرد.
كرواسي در دقايق نزديك به 80 روند بازي را تغيير داد و با كمك ستاره‌هاي مياني شانس گلزني ايجاد كرد. 
در دقايق پاياني كرواسي فشار حملات خود را بيشتر كرد و با درخشش ربيچ يك موقعيت خوب بدست آورد ولي مدافعين دانمارك مانع از گلزني پريشيچ شدند.
نيمه دوم گلي در برنداشت تا به مانند جدال اسپانيا و روسيه كار به وقت‌هاي اضافي كشيده شود.

شرح نيمه اول وقت‌ اضافي:

دانمارك در وقت‌ اضافي اول تيم برتر ميدان ميدان بود و موقعيت‌هاي خوبي را ايجاد كرد. كرواسي تحت تاثير حملات دانمارك قرار گرفت و بيشتر سعي در دفاع داشت. 
در دقايق پاياني كرواسي نبض بازي را در دست گرفت و موقعيت ايجاد كرد ولي به گل دست نيافت تا بازي با تساوي دنبال شود.

شرح نيمه دوم وقت اضافي:

در نيمه دوم بازي متعادل دنبال شد و 2 تيم موقعيت‌هاي نصفه و نيمه‌اي ايجاد كردند تا اينكه مودريچ براي ربيچ يك موقعيت عالي ساخت و با خطاي پنالتي فرصتي فوق‌العاده براي كروات‌ها بدست آمد. اشمايكل با شيرجه‌اي فوق‌العاده پنالتي مودريچ را گرفت تا دانمارك را از شكست نجات دهد.
بازي با تساوي يك بر يك به پايان رسيد تا ضربات پنالتي تكليف برنده را مشخص كند. 

ضربات پنالتي: 

براي دانمارك كيائر، كروندلي گلزني كردند و اريكسن، شونه و يورگنسن خراب كردند و سوباشيچ 3 پنالتي را مهار كرد.
براي كرواسي كراماريچ، مودريچ و راكيتيچ گلزني كردند و بادلي، پيواريچ پنالتي‌هاي خود را خراب كردند و اشمايكل اين ضربات را مهار كرد.موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: كرواسي با غلبه بر دانمارك حريف روسيه شد/ سوباشيچ پيروز نبرد ضربات پنالتي مقابل اشمايكل،

ادامه مطلب
[ ۱۱ تير ۱۳۹۷ ] [ ۰۹:۳۰:۰۷ ] [ مصطفي سليمانيان ]
[ نظرات (0) ]

آرژانتين - فرانسه؛ خروس‌ها به‌دنبال قهرماني

امشب از ساعت ۱۸:۳۰ دو تيم آرژانتين و فرانسه در ورزشگاه كازان آرنا اولين ديدار دور حذفي جام جهاني ۲۰۱۸ روسيه را برگزار مي كنند. قضاوت اين ديدار بر عهده داور خوب كشورمان آقاي عليرضا فغاني است.

به گزارش مشرق، آرژانتين در حالي پا به ميدان مي گذارد كه حال و احوال بسيار متفاوتي نسبت به فرانسوي ها دارد. آن ها با كمي چاشني شانس توانستند به مرحله يك هشتم نهايي برسند. آلبي سلسته با چهار امتياز به عنوان تيم دوم بعد از كرواسي به اين مرحله راه يافتند. آن ها در ابتدا در روز پنالتي خراب كردن مسي مقابل ايسلند ۱-۱ متوقف شدند، سپس در مقابل كرواسي با نتيجه ۳-۰ به معناي كامل تحقير شدند و سرانجام با گل هاي مسي و روخو ۲-۱ برابر نيجريه به پيروزي رسيدند. آرژانتين پس از شكست مقابل كرواسي دچار يك بحران شد و خيلي از بازيكنان از جمله آگوئرو به جدل با سمپائولي پرداختند. حال سمپائولي اميدوار است با شكست دادن خروس ها مقداري از فشار و انتقادات ها را كم كند.
در آن سو فرانسه علي رغم بازي نه چندان دلچسب و تماشاگر پسند با هفت امتياز به اين مرحله راه يافتند. خروس ها در اولين ديدار مقابل استراليا به كمك VAR به پيروزي ۲-۱ رسيدند، سپس مقابل پرو را با يك گل از پيش رو برداشتند و با دانمارك ۰-۰ مساوي كردند. فرانسه با هدايت ديديه دشان يكي از مدعيان اصلي اين جام است. به نظر كارشناسان آن ها تركيبي از بازيكنان جوان و با تجربه اي در ليست خود دارند. فرانسه در آخرين تورنمنتي كه به ميدان رفت (يورو ۲۰۱۶) توانست به فينال راه پيدا كند، اما در مقابل چشمان هواداران خود به پرتغال باختند.

تركيب احتمالي

رويارويي قبلي
دو تيم آرژانتين و فرانسه تا كنون يازده بار به مصاف هم رفته اند كه سهم آرژانتين ۶ برد و سهم فرانسه ۲ برد بوده است.
نكات آماري
ميانگين سني كلي تيم ملي آرژانتين سي سال و شش ماه است و فرانسه بيست و شش سال و سه ماه است.
آرژانتين در چهار ديدار اخير خود مقابل فرانسه در تمام رقابت ها پيروز شده است.
فرانسه در پنج ديدار از هفت ديدار اخير خود در جام جهاني كلين شيت كرده است.
فرانسه در هفت ديدار آخر شكست ناپذير بوذه است.

منبع : مشرق نيوزموضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: آرژانتين - فرانسه؛ خروس‌ها به‌دنبال قهرماني،

ادامه مطلب
[ ۹ تير ۱۳۹۷ ] [ ۰۸:۵۷:۰۷ ] [ مصطفي سليمانيان ]
[ نظرات (0) ]

قدرداني رئيس‌جمهور از قهرمانان تيم ملي فوتبال

رئيس جمهور در پيامي خطاب به " ورزشكاران و قهرمانان سربلند تيم ملي فوتبال!" نوشت: شما عزيزان كه براي تحقق روياهاي يك ملت بزرگ جنگيديد و با خودباوري قابل تحسين سرافراز شديد؛ افتخار آفرين ملتي هستيد كه نامش با قهرماني و پهلواني سرشته شده و قدردان فداكاري ورزشكاران خود است.

به گزارش "ورزش سه" به نقل از فارس، رئيس جمهور در پيامي به " ورزشكاران و قهرمانان سربلند تيم ملي فوتبال!" ، ضمن تقدير و تشكر از تمامي دست اندركاران، مربيان فكور به‌ويژه سر مربي ارزنده تيم، و يكايك فوتباليست هاي عزيز تاكيد كرد: شما عزيزان كه براي تحقق روياهاي يك ملت بزرگ جنگيديد و با خودباوري قابل تحسين سرافراز شديد؛ افتخار آفرين ملتي هستيد كه نامش با قهرماني و پهلواني سرشته شده و قدردان فداكاري ورزشكاران خود است.
 
متن پيام حجت الاسلام و المسلمين حسن روحاني به اين شرح است:
 
بسم الله الرحمن الرحيم
 ورزشكاران و قهرمانان سربلند تيم ملي فوتبال!
درود و سپاس خدا بر شما جوانمردان غيرتمند و با صلابت كشورمان كه با همت، هوشمندي و بازي هاي درخشان خود در رقابت هاي جام جهاني 2018 روسيه، جلوه ديگري از ملتي يكپارچه، اميدوار و پرتلاش را در برابر ديدگان جهانيان به نمايش گذاشتيد.
شما عزيزان كه براي تحقق روياهاي يك ملت بزرگ جنگيديد و با خودباوري قابل تحسين سرافراز شديد؛ افتخار آفرين ملتي هستيد كه نامش با قهرماني و پهلواني سرشته شده و قدردان فداكاري ورزشكاران خود است.
اينجانب از تمامي دست اندركاران، مربيان فكور به‌ويژه سر مربي ارزنده تيم، و يكايك فوتباليست هاي عزيز تقدير و تشكر مي كنم و موفقيت روزافزون ورزشكاران كشور را در عرصه هاي مختلف ورزشي، از درگاه خداوند بزرگ مسالت دارم.
حسن روحاني
رئيس جمهوري اسلامي ايران

 

منبع : ورزش 3موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: قدرداني رئيس‌جمهور از قهرمانان تيم ملي فوتبال،

ادامه مطلب
[ ۵ تير ۱۳۹۷ ] [ ۰۸:۵۴:۰۰ ] [ مصطفي سليمانيان ]
[ نظرات (0) ]

موسوي هم فيناليست شد؛ شاهين در يك قدمي طلا

شاهين موسوي نماينده وزن ۷۵ كيلوگرم تيم ملي بوكس كشورمان در نيمه نهايي با شكست حريف خود به فينال مسابقات راه يافت.

به گزارش  "ورزش سه" از فارس، تورنمنت بين المللي «اولان باتور»در حالي از روز(چهارشنبه) به ميزباني مغولستان آغاز شده كه تيم ملي بوكس بزرگسالان كشورمان با تركيب سه مشت زن راهي اين رقابت‌ها شده است. اين رقابت‌ها از روز چهارشنبه 30خرداد با حضور 12 تيم آغاز شده است.
در وزن 75 كيلوگرم نيز شاهين موسوي در نخستين مبارزه خود به مصاف نماينده كره جنوبي رفت و اين ديدار نيز به سود نماينده كشورمان به پايان رسيد. وي در دومين ديدار نماينده كشور ميزبان را شكست داد و امروز(شنبه)براي رسيدن به فينال نماينده هندوستان را شكست داد و به فينال راه يافت،شاهين نيز براي رسيدن به نشان طلا فردا بايد نماينده تايلند را شكست بدهد.

اميد احمدي صفا نماينده وزن 49 كيلوگرم تيم ملي بوكس كشورمان در نخستين مبارزه خود نماينده مغولستان را شكست داد و روز پنج شنبه با شكست حريفي از چين راهي مرحله نيمه نهايي تورنمنت اولان باتر مغولستان شد و امروز(شنبه) بايد با بوكسور قزاقستاني مبارزه كند.
سجاد كاظم زاده نيز با شكست مقابل حريف خود از گردونه رقابت‌ها حذف شد.
اكبراحدي به عنوان سرمربي و علي مظاهري به عنوان مربي هدايت اين تيم را برعهده دارند.

 

منبع : ورزش 3موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: موسوي هم فيناليست شد؛ شاهين در يك قدمي طلا،

ادامه مطلب
[ ۳ تير ۱۳۹۷ ] [ ۰۸:۵۶:۵۷ ] [ مصطفي سليمانيان ]
[ نظرات (0) ]
[ ۱ ]